Milleks on videovalve üldse vajalik?

24.03.2017
| |

Esmapilgul üsna põhjendatud küsimus. Paljud arvavad, et ainult selleks, et saaksid hiljem järelvaadata, mismoodi sinult miski ära varastati. Loomulikult pole see nii!

Esiteks: tihti läheb nii, et miski juhtub kogemata, aga süüdlasel ei jätku julgust oma pahategu üles tunnistada. Näiteks kriipis parklas naaberautot või lõhkus tagurdates värava. Kõigiga võib igasuguseid asju juhtudas, aga miks peavad teised võõraste inimeste äparduste eest maksma? Arvestades seda, et säärased sigadused lähevad pahatihti üsna kalliks maksma ja need majaelanikud, kes pole ise selliseid probleeme tekitanud, võivad säärase ülekohtu üle õigustatult pahandada. Küllap nõustute, et säärased sekeldused ei aita kaasa ühistu normaalsele toimimisele ega tee juhtkonda usaldusväärsemaks. Selle asemel, et teha kasulikke ja vajalikke töid, milleks niigi aega napib, tuleb tegeleda hoopis vaidluste lahendamisega.

Teiseks: leidub ka lihtsalt vastutustundetuid inimesi, kelle jaoks on oluline ainult see, mis neid endid isiklikult puudutab. Kui näiteks on vaja vabaneda ehitusprahist või vanadest rehvidest, siis milleks tellida prügivedu, kui kogu selle sodi saab ööpimeduse varjus lihtsalt otse prügikonteinerite ette sokutada? Las majarahvas klapib raha kokku ja maksab äraveo eest. Koos transpordi korraldamise ja pealelaadimisega pole see sugugi odav lõbu ja nõuab juhtkonnalt nii aega kui jõupingutusi.

Kolmandaks: tõenäosus, et keegi hakkab kaamera valvsa silma all kahjurlusega tegelema, väheneb märkimisväärselt. Kes ennast ikka paljastada tahab? Seda enam, et ümberringi jagub küllaga kohti, kus säärast ohtu pole.

Neljandaks: laste mänguväljakuga korrusmajade üks nõutumaid videovalvefunktsioone on kaugjälgimine. Sel ajal, kui lapsed mänguplatsil mängivad, saavad vanemad neil kas läbi arvuti või telefoni silma peal hoida ja ise samal ajal koduseid toimetusi teha. Kui jõmpsikad omavahel riidu lähevad, mis ei ole üldse haruldane, on väga lihtne tuvastada paharettide ninamees ja õiglus jalule seada

On see kallis?

Kõigil neil ja paljudel muudelgi juhtudel võimaldab videovalvesüsteem mitte ainult raha kokku hoida, vaid ka teenib ennast tasa, vähendab ühistu juhtkonna ajakulu ja aitab naabruskonnas tagada korda ja heakorda.

Nii saabki selgeks, et ühistu jaoks on videovalvesüsteem mitte ainult vajalik ja vältimatu, vaid ka kasulik. Selle soetamiseks tehtud kulutused teenivad ennast väga kiiresti tagasi ja toovad endaga kaasa rahu ja kindluse nii maja elanikele kui ühistu juhtidele.

Niikuinii ei näe sealt mitte midagi!

Tavaliselt ütlevad nii need, kes on videovalvesüsteemiga kokku puutunud, või need, kellel on see paigaldatud. See on tõsi. Tõepoolest, analoogvideo, vastupidiselt tänapäevastele digitaalsetele valvesüsteemidele, ei anna kvaliteetset pilti. Tänaseks on digisüsteemide hinnad hakanud lähenema analoogsüsteemide hindadele. Kvaliteet on seejuures säärane, et võimaldab näha väikseimaidki detaile mitte ainult päeval, vaid isegi pilkases pimeduses. Tänapäevasele valvesüsteemile ei ole mingi probleem fikseerida autonumbreid ja isikute nägusid. Peale selle on nüüdisaegsetel videovalvesüsteemidel tunduvalt suurem salvestuskiirus. Te ei näe enam “tõrgetega ” liigutusi, mis olid iseloomulikud vanadele süsteemidele, ja see aitab uurida isegi toimuva pisidetaile, mis olid eelmise põlvkonna süsteemidele kättesaamatud. Nii et täna võib julgelt öelda, et kõik on näha! Ja isegi rohkem, kui vaja.

Võetakse maha, pannakse pihta, lõhutakse ära

See on see, mida me oma klientidelt pahatihti kuuleme. Loomulikult, pätte ei takista miski, aga me saame ka väga hästi aru, millistes tingimustes meie pakutavad seadmed töötama peavad. Just seepärast kasutame vandaali- ja ilmastikukindla klassi kaameraid.

Selle klassi kaameratel on löögikindlate klaasidega metallkorpus ja kõiki kinnituselemente saab lahti kruvida ainult spetsiaalsete salavõtmetega. Kaamerate korpused on hermeetilised ja võimaldavad neid kasutada otsese vihma- ja lumesaju all temperatuuridel alates -30 kuni +50 kraadi.

Asjatundlikult ehitatud süsteem ei anna kurjategijale võimalust pääseda ühe kaamerani nii, et ta teise kaamera vaatevälja ei jää, mis võtab suuremal osal halbade kavatsustega inimestest vandaalitsemise isu ära. Kõik need aspektid vähendavad oluliselt vandalismiohtu või kaamera enda varguse võimalust. Meie 17-aastase praktika jooksul on olnud ainult üks kaamera varguse juhtum ja seegi ainult seetõttu, et klient ise eiras meie spetsialistide soovitusi ja nõudis, et kaamera suunataks nii, et tekkis võimalus sellele märkamatult läheneda lootuses, et äkki läheb õnneks.

Küsi nõu
Räägi probleemi