EttevÔttest

EttevÔtte ja ettevÔtte juhi lugu töötajate pilgu lÀbi

Sergei Vladimirov (mĂŒĂŒgiosakonna juht) rÀÀgib:

Natuke vĂ€hem kui pool sajandit tagasi, kui meie tegevjuht Andrei Beljavski vĂ€ike poiss oli, tekkis tal huvi elektroonika vastu. Ta nakatas sellega teisigi. Alguses ei tulnud  Andreil midagi vĂ€lja: ĂŒkski tema projekteeritud seade ei  töötanud. Ta pani tĂ€hele, et teistel poistel tuleb kĂ”ik hĂ€sti vĂ€lja, temal aga mitte. Andrei nĂ€gi terve aasta palju vaeva, kuid ei loobunud. Ning ĂŒhel imelisel pĂ€eval hakkasid kĂ”ik tema projekteeritud seadmed  tööle. Ja siit see algaski –  poisid hakkasid abi saamiseks tema poole pöörduma ning ta oli vĂ”imeline nende seadmed silmapilkselt tööle panema.

Aeg möödus, kuid tema huvi ei vaibunud, otse vastupidi – ta avastas aina rohkem uut. KĂ”ik sĂ”brad teadsid, et Andrei harrastab elektroonikat, ning hakkasid paluma tal midagi remontida vĂ”i parandada. Siis ilmus ka esimene klient, kes soovis paigaldada oma juveelipoodi valvesignalisatsiooni. Peale edukalt  tehtud tööd said paljud teada, millega Andrei tegeleb, ja  ta kutsuti tööle ĂŒhte tol ajal tuntud firmasse. Seal oli tal oma meeskond, kellega ta töötas vĂ€lja skeeme, aga varsti sai Andrei aru, et vÀÀrtused, mida jĂ€rgiti tema meeskonnas, ei klappinud ettevĂ”tte vÀÀrtustega. Peale vĂ€ikest arupidamist lahkus Andrei sellest ettevĂ”ttest ja otsustas asutada oma firma. Temaga ĂŒhinesid kaks sĂ”pra ja  kolmekesi hakati kĂ”vasti tööd tegema. Ootamatult algas kriis, mille tĂ”ttu nad kaotasid vĂ€ga palju… LĂ”puks jĂ€i alles ainult ĂŒks redel, tööriistakomplekt ja tohutu entusiasm – sellega jĂ€tkati oma tööd.

TĂ€napĂ€eval vĂ”ime nĂ€ha, et selliseid vÀÀrtusi nagu ilu, esteetika ja korralik töö, mida Andrei vĂ€ikese poisina oma tee alguses jĂ€rgis, hinnatakse firmas siiani. VĂ€ikesest poisist, kellel esialgu  ĂŒkski seade tööle ei hakanud, on katse-eksituse meetodil  saanud suurepĂ€rane tehnilise ohutuse spetsialist. TĂ€na nĂ€eme, et firma juhatuses on inimene, kes tunneb oma ala  ning kelle professionaalsus ja entusiasm nakatab  teisigi!