Ettevõttest

Ettevõtte ja ettevõtte juhi lugu töötajate pilgu läbi

Sergei Vladimirov (müügiosakonna juht) räägib:

Natuke vähem kui pool sajandit tagasi, kui meie tegevjuht Andrei Beljavski väike poiss oli, tekkis tal huvi elektroonika vastu. Ta nakatas sellega teisigi. Alguses ei tulnud  Andreil midagi välja: ükski tema projekteeritud seade ei  töötanud. Ta pani tähele, et teistel poistel tuleb kõik hästi välja, temal aga mitte. Andrei nägi terve aasta palju vaeva, kuid ei loobunud. Ning ühel imelisel päeval hakkasid kõik tema projekteeritud seadmed  tööle. Ja siit see algaski –  poisid hakkasid abi saamiseks tema poole pöörduma ning ta oli võimeline nende seadmed silmapilkselt tööle panema.

Aeg möödus, kuid tema huvi ei vaibunud, otse vastupidi – ta avastas aina rohkem uut. Kõik sõbrad teadsid, et Andrei harrastab elektroonikat, ning hakkasid paluma tal midagi remontida või parandada. Siis ilmus ka esimene klient, kes soovis paigaldada oma juveelipoodi valvesignalisatsiooni. Peale edukalt  tehtud tööd said paljud teada, millega Andrei tegeleb, ja  ta kutsuti tööle ühte tol ajal tuntud firmasse. Seal oli tal oma meeskond, kellega ta töötas välja skeeme, aga varsti sai Andrei aru, et väärtused, mida järgiti tema meeskonnas, ei klappinud ettevõtte väärtustega. Peale väikest arupidamist lahkus Andrei sellest ettevõttest ja otsustas asutada oma firma. Temaga ühinesid kaks sõpra ja  kolmekesi hakati kõvasti tööd tegema. Ootamatult algas kriis, mille tõttu nad kaotasid väga palju… Lõpuks jäi alles ainult üks redel, tööriistakomplekt ja tohutu entusiasm – sellega jätkati oma tööd.

Tänapäeval võime näha, et selliseid väärtusi nagu ilu, esteetika ja korralik töö, mida Andrei väikese poisina oma tee alguses järgis, hinnatakse firmas siiani. Väikesest poisist, kellel esialgu  ükski seade tööle ei hakanud, on katse-eksituse meetodil  saanud suurepärane tehnilise ohutuse spetsialist. Täna näeme, et firma juhatuses on inimene, kes tunneb oma ala  ning kelle professionaalsus ja entusiasm nakatab  teisigi!