Valvesüsteemi omakäeline kontrollimine

24.03.2017
| |

Harilikult on valvesüsteem ehitatud nii, et kindlaks teha, kas see töötab täisväärtuslikult või ei, saab ainult juhul, kui toimub röövimiskatse või professionaalse ekspertiisi teel. Professionaali abi ja regulaarne hooldus on muidugi äärmiselt kasulikud, aga mitte alati rentaabel. Tavalises korteris on professionaalne hooldus näiteks liiga kulukas lõbu ja spetsialistide regulaarsed külaskäigud ei ole ka alati mugavad. Sellisel juhul võib anda end juhuse meelevalda ja loota, et kõik läheb hästi, aga võib ka end kindlustada ja kontrollida oma valvesüsteemi iseseisvalt ilma liigsete kulutusteta.

Täna räägin ma teile, kuidas oma valvesüsteemi põhifunktsioone iseseisvalt kontrollida ja veenduda, et teie süsteem teid kaitseb:

  1. Kõigepealt tuleb välistada vale reageerimine signalisatsiooni signaalidele. Selleks tuleb helistada valvepulti ja hoiatada, et hakkate kohe süsteemi kontrollima ja seni, kuni te pole helistanud ja teatanud tööde lõppemisest, ei ole tarvis patrulli välja saata. Tavaliselt võib telefoninumbri leida uksel olevalt kleebiselt või lepingust turvafirmaga. Telefonikõne ajal võidakse teilt küsida teie andmeid ja salasõna, nii et jätke see aegsasti meelde ja ärge hakake alles kõne ajal otsima. Kui häiresignaal läheb veel kellelegi, hoiatage kõiki, kelleni see peab jõudma. Kui teil on tähelepanelikud naabrid, hoiatage ka neid, et nende valvsus järgmine kord ei nüristuks. Nüüd võite julgelt kontrollimise juurde asuda.
  2. Järgmiseks punktiks on reservtoite kontrollimine. Selleks tuleb kogu korterist pinget välja lülitav automaat välja lülitada. Valvesüsteem peab näitama, et võrgust on pinge kadunud, aga süsteem ise peab jääma tööolekusse. Klaviatuur ja indikatsioon peavad töötama.
  3. Nüüd tuleb veenduda, et kõik andurid töötavad. Seda on parem teha koos abilisega. Üks seisab klaviatuuri juures, teine käib tubades. Tuleb veenduda, et kõik andurid saadavad liikumisel signaali valvekeskusesse. Seda peab klaviatuuril näha olema. Kui klaviatuuri indikatsioon ei anna selget pilti või te ei ole veendunud, kas valvekeskus anduri tööle hakkamisele reageerib, tuleb süsteem valve alla panna ja tekitada selle rakendumine igast andurist eraldi, iga kord häire korral valve alt maha võttes ja uuesti tagasi valve alla pannes. On võimalik, et valve alla panekuks tuleb teil taastada kontrollimise alguses välja lülitatud võrgutoide. Kõigi liikumisandurite kontrollimisel ärge unustage uste avamise andureid.
  4. Samuti tuleb kontrollida tulekahjuandureid. Tulekahjuandurite töölehakkamist saab kodustes tingimustes kontrollida hõõguvast salvrätikust tõusva suitsu abil. Tähelepanu! Olge tulega ümberkäimisel ettevaatlik! Te peate ainult andureid kontrollima, aga mitte tulekahjut korraldama:-)
  5. Kui teil on paigaldatud temperatuuriandurid, saab neid kontrollida tavalise fööniga. Ärge ainult üle pingutage, andur peab rakenduma temperatuuril kuni 70 kraadi. Harilikult tuleb tulekahjuandurite ennistamiseks neist toide välja lülitada. Selleks piisab, kui andur mõneks sekundiks maha võtta ja läbi puhuda.
  6. Sireeni kontrollimiseks pange lihtsalt süsteem valve alla ja laske sel tööle hakata. Kui sireene on mitu, minge neist igaühe juurde ja tehke kindlaks, et need töötavad.
  7. Nüüd jääb ainult taastada võrgutoide ja kontrollida, kuidas signaalid valvefirmasse kohale jõuavad. Seda on lihtne kontrollida, helistades valvepulti. Selgitage välja, kas häire-, tulekahju-, valve alt mahavõtmise ja signaalide ennistamise signaalid jõudsid kohale. Kui näiteks häire ajal saabus häiresignaal pärast seda kui te valve alt maha võtsite, peab saabuma häire ennistamise ja valve alt mahavõtmise signaal. Kui kõik signaalid saabusid selles järjekorras nagu te need saatsite, hoiatage kindlasti, et lõpetasite süsteemi kontrollimise ja nüüd võib patrullteenistus reageerida tavapärasel režiimil.

Juhul, kui te avastasite, et miski ei funktsioneeri nii nagu peab või tekkisid kahtlused süsteemi täielikus töövõimes, on parem konsulteerida spetsialistiga. Üheselt öeldes ei garanteeri teie enda läbi viidud protseduurid, et kogu süsteem 100-protsendiliselt töötab, kuid sagedasemad rikked ja probleemid saate kindlasti välistada. Igal juhul peab süsteemi vähemalt korra aastas üle vaatama ja kontrollima ka spetsialist, siis teenib teie süsteem teid pikki aastaid ega vea teid otsustaval hetkel alt.

Küsi nõu
Räägi probleemi