ValvesĂŒsteemi omakĂ€eline kontrollimine

24.03.2017
| |

Harilikult on valvesĂŒsteem ehitatud nii, et kindlaks teha, kas see töötab tĂ€isvÀÀrtuslikult vĂ”i ei, saab ainult juhul, kui toimub röövimiskatse vĂ”i professionaalse ekspertiisi teel. Professionaali abi ja regulaarne hooldus on muidugi ÀÀrmiselt kasulikud, aga mitte alati rentaabel. Tavalises korteris on professionaalne hooldus nĂ€iteks liiga kulukas lĂ”bu ja spetsialistide regulaarsed kĂŒlaskĂ€igud ei ole ka alati mugavad. Sellisel juhul vĂ”ib anda end juhuse meelevalda ja loota, et kĂ”ik lĂ€heb hĂ€sti, aga vĂ”ib ka end kindlustada ja kontrollida oma valvesĂŒsteemi iseseisvalt ilma liigsete kulutusteta.

TĂ€na rÀÀgin ma teile, kuidas oma valvesĂŒsteemi pĂ”hifunktsioone iseseisvalt kontrollida ja veenduda, et teie sĂŒsteem teid kaitseb:

  1. KĂ”igepealt tuleb vĂ€listada vale reageerimine signalisatsiooni signaalidele. Selleks tuleb helistada valvepulti ja hoiatada, et hakkate kohe sĂŒsteemi kontrollima ja seni, kuni te pole helistanud ja teatanud tööde lĂ”ppemisest, ei ole tarvis patrulli vĂ€lja saata. Tavaliselt vĂ”ib telefoninumbri leida uksel olevalt kleebiselt vĂ”i lepingust turvafirmaga. TelefonikĂ”ne ajal vĂ”idakse teilt kĂŒsida teie andmeid ja salasĂ”na, nii et jĂ€tke see aegsasti meelde ja Ă€rge hakake alles kĂ”ne ajal otsima. Kui hĂ€iresignaal lĂ€heb veel kellelegi, hoiatage kĂ”iki, kelleni see peab jĂ”udma. Kui teil on tĂ€helepanelikud naabrid, hoiatage ka neid, et nende valvsus jĂ€rgmine kord ei nĂŒristuks. NĂŒĂŒd vĂ”ite julgelt kontrollimise juurde asuda.
  2. JĂ€rgmiseks punktiks on reservtoite kontrollimine. Selleks tuleb kogu korterist pinget vĂ€lja lĂŒlitav automaat vĂ€lja lĂŒlitada. ValvesĂŒsteem peab nĂ€itama, et vĂ”rgust on pinge kadunud, aga sĂŒsteem ise peab jÀÀma tööolekusse. Klaviatuur ja indikatsioon peavad töötama.
  3. NĂŒĂŒd tuleb veenduda, et kĂ”ik andurid töötavad. Seda on parem teha koos abilisega. Üks seisab klaviatuuri juures, teine kĂ€ib tubades. Tuleb veenduda, et kĂ”ik andurid saadavad liikumisel signaali valvekeskusesse. Seda peab klaviatuuril nĂ€ha olema. Kui klaviatuuri indikatsioon ei anna selget pilti vĂ”i te ei ole veendunud, kas valvekeskus anduri tööle hakkamisele reageerib, tuleb sĂŒsteem valve alla panna ja tekitada selle rakendumine igast andurist eraldi, iga kord hĂ€ire korral valve alt maha vĂ”ttes ja uuesti tagasi valve alla pannes. On vĂ”imalik, et valve alla panekuks tuleb teil taastada kontrollimise alguses vĂ€lja lĂŒlitatud vĂ”rgutoide. KĂ”igi liikumisandurite kontrollimisel Ă€rge unustage uste avamise andureid.
  4. Samuti tuleb kontrollida tulekahjuandureid. Tulekahjuandurite töölehakkamist saab kodustes tingimustes kontrollida hÔÔguvast salvrĂ€tikust tĂ”usva suitsu abil. TĂ€helepanu! Olge tulega ĂŒmberkĂ€imisel ettevaatlik! Te peate ainult andureid kontrollima, aga mitte tulekahjut korraldama:-)
  5. Kui teil on paigaldatud temperatuuriandurid, saab neid kontrollida tavalise fööniga. Ärge ainult ĂŒle pingutage, andur peab rakenduma temperatuuril kuni 70 kraadi. Harilikult tuleb tulekahjuandurite ennistamiseks neist toide vĂ€lja lĂŒlitada. Selleks piisab, kui andur mĂ”neks sekundiks maha vĂ”tta ja lĂ€bi puhuda.
  6. Sireeni kontrollimiseks pange lihtsalt sĂŒsteem valve alla ja laske sel tööle hakata. Kui sireene on mitu, minge neist igaĂŒhe juurde ja tehke kindlaks, et need töötavad.
  7. NĂŒĂŒd jÀÀb ainult taastada vĂ”rgutoide ja kontrollida, kuidas signaalid valvefirmasse kohale jĂ”uavad. Seda on lihtne kontrollida, helistades valvepulti. Selgitage vĂ€lja, kas hĂ€ire-, tulekahju-, valve alt mahavĂ”tmise ja signaalide ennistamise signaalid jĂ”udsid kohale. Kui nĂ€iteks hĂ€ire ajal saabus hĂ€iresignaal pĂ€rast seda kui te valve alt maha vĂ”tsite, peab saabuma hĂ€ire ennistamise ja valve alt mahavĂ”tmise signaal. Kui kĂ”ik signaalid saabusid selles jĂ€rjekorras nagu te need saatsite, hoiatage kindlasti, et lĂ”petasite sĂŒsteemi kontrollimise ja nĂŒĂŒd vĂ”ib patrullteenistus reageerida tavapĂ€rasel reĆŸiimil.

Juhul, kui te avastasite, et miski ei funktsioneeri nii nagu peab vĂ”i tekkisid kahtlused sĂŒsteemi tĂ€ielikus töövĂ”imes, on parem konsulteerida spetsialistiga. Üheselt öeldes ei garanteeri teie enda lĂ€bi viidud protseduurid, et kogu sĂŒsteem 100-protsendiliselt töötab, kuid sagedasemad rikked ja probleemid saate kindlasti vĂ€listada. Igal juhul peab sĂŒsteemi vĂ€hemalt korra aastas ĂŒle vaatama ja kontrollima ka spetsialist, siis teenib teie sĂŒsteem teid pikki aastaid ega vea teid otsustaval hetkel alt.

KĂŒsi nĂ”u
RÀÀgi probleemi