Kas teil on suur võtmekimp?

24.03.2017
| |

Kindlasti kasutate Te iga päev mitut võtit, pulti ja kaarti ja olete sunnitud kaasas kandma tervet kimpu võtmeid või isegi mitut võtmekimpu. Ja kui palju võib probleeme tekitada mõne võtme koju või teise jaki taskusse unustamine. Tuttav olukord? Ei taha isegi mõelda, kui palju närve ja aega ühe võtmekimbu kaotamine maksma võib minna. Kui veel lisada kuhi kasutajanimesid ja paroole, saame terve lasu füüsilisi ja virtuaalseid võtmeid.

Kunagi tulevikus me kindlasti vabaneme sellest probleemist. Uksed hakkavad avanema peremeest näo järgi ära tundes, seadmeid hakkame haldama häälkäsklustega, ligipääs isiklikule infole saab võimalikuks tänu silma võrkkesta või sõrmejälje skaneerimisele. See kõik on praegugi võimalik, kuid seni veel väga kallis ja liiga ebamugav. Kuid piisab ainult oma ruumi oskuslikust korraldamisest, et lihtsustada oma elu juba praegu.

Näiteks: kodu­, garaaži­, kontori­ ja trepikojaukse saab avada ühe võtmega. Ühest puldist saab avada värava hoovi ja garaaži, töökoha parkla tõkkepuu, süüdata õue­ või trepikojavalgustuse. Pult ja võti võivad seejuures olla üks seade. Saab teha nii, et Teie uksed, signalisatsioon, videovalve, väravad ja isegi teie telefon hakkavad omavahel suhtlema ja Teie elu ilma Teiepoolse pideva kontrollita lihtsustama, mitte ei tee seda hunniku korduvate käskluste, kinnituste, paroolide ja muu säärasega keerulisemaks.

Paljudel on nüüd tekkinud mõte, et see on küll lahe, kuid liiga kallis ja mittetasuv. Sugugi mitte! Tuleb ainult enda ümber ringi vaadata. Öelge, kui palju satub Teile ette maju, mille trepikojas ei ole fonolukku? Kindlasti ei ole ka garaaživäravaid avav automaatika mingi haruldus. Praktiliselt kõik kinnised parklad on varustatud tõkkepuuga. Enamikes majades ja kontorites on olemas valvesignalisatsioon. Kõik need süsteemid on juba paigaldatud ja töötavad ning keegi ei ütle seejuures, et see on liiga kallis ja ebareaalne! Miks siis kõik need süsteemid üksteisest aru ei saa?

Miks peate pärast hoovivärava avamist ühest puldist avama garaažiukse teisest ja siis maja valve alt vabastamiseks valima signalisatsioonikoodi, ja sama lugu töö juures? Kõiki neid süsteeme saab ju hallata lihtsamalt ja mugavamalt. Asi on selles, et iga mehaanik mõtleb esmajoones oma süsteemile ega soovi seda teistega kooskõlastada. Variantide mitmekesisust arvestades on see üsna keeruline, ja üldse – milleks? Säärast ülesannet ju ei antud! Kuidas seda probleemi lahendada? Proovige lihtsalt tellida kõik ühest kohast ja sõnastage mehaanikute ülesanne õigesti. Nõudke kõigi süsteemide üksteisega integreerimist ja püüdke arvesse võtta uute süsteemide soetamist tulevikus.

Mõistagi ei suuda kõik firmad pakkuda avarat teenuste valikut, võimaluste mitmekesisuses orienteeruda ja süsteeme asjatundlikult integreerida, kuid üks kord tasub säärane üles otsida ja seejärel leidmisest mõnu tunda, mitte tassida kaasas hunnikut võtmeid, pulte ja paroole.

Meie praktika näitab, et enamik mitmeid erineva tööpõhimõtte ja erinevate haldamise algoritmidega süsteeme kasutavaid kliente lihtsalt lakkab neid kasutamast. See muutub liiga keeruliseks. Meeles tuleb pidada, kuidas iga süsteem eraldivõetuna töötab ja igaüks neist on oma kavalustega. Te ei tohi unustada, et garaaž tuleb valve alla panna enne garaaživäravate avamist; kui andsite garaaži puldi ajutiselt kellegi teise kätte, ei tohi unustada anda talle ka signalisatsioonikood. Ja sääraseid pisiasju on terve hulk! Kompleksse süsteemi kasutamisel tuleb Teil selgeks õppida ainult ühe süsteemi töö ja Te vabanete enamikust tarbetutest toimingutest. Ühe süsteemi teisega integreerimine võimaldab muuta süsteemi targemaks. See võtab osa operatsioone enda peale, et Teie ei peaks oma pead liigse informatsiooniga koormama.

Mitme süsteemi samaaegne paigaldamine võib olla isegi odavam kui iga süsteemi eraldi tellimine. Veetakse ju nende süsteemide juhtmestik osaliselt ühtedest ja samadest kohtadest. Väheneb ka seadmete hulk, sest erinevates süsteemides need dubleerivad üksteist. Kaob ära ka vajadus tellida ülearuseid võtmeid ja pulte ja programmeerida liigseid paroole.

Oleme juba üsna ammu otsustanud oma klientide elu kergendada ja töötasime välja terve kompleksi, mis sisaldab põhilisi süsteeme:

  • Fonolukud
  • Juurdepääsukontrolli süsteemid
  • Väravaautomaatika
  • Valvesüsteemid
  • Videojälgimine

Kõik need süsteemid saavad töötada ja töötavadki kompleksselt. Kõigi nende haldamiseks piisab ühest ripatsist, mis on nii väravate kui õuevalgustuse juhtimispult kui kodu­ ja kontoriukse võti ja samast võtmest saab käivitada isegi auto. Lisaks sellele võimaldab kogu kompleks ka kaugjuurdepääsu.

Nüüd ei pea Te enam koju tagasi minema, et kontrollida, kas kodu on valve alla pandud või ega suvilas ole valgustus välja lülitamata ununenud, piisab lihtsalt helistamisest ja kontrollimisest või eemalt välja lülitamisest. Ka säärase võtme kaotamise korral on taastamisega kordades vähem probleeme! Piisab helistamisest ja vana võti kustutatakse kõigi süsteemide mälust ning asemele programmeritakse uus. Turvalisuse seisukohast ei jää komplekssed süsteemid tavalistele millegagi alla, vaid on neist isegi üle. Säärase kompleksse süsteemi kasutamisel on suur hulk võimalusi, mida saavad piirata ainu Teie fantaasia ja rahakott, kusjuures paljud funktsioonid praktiliselt ei mõjuta hinda.

Säärase tasemega süsteemid vajavad tõsist hooldust, nagu muide iga süsteem. Seepärast oleme oma klientide jaoks nii kompleks­ kui üksiksüsteemide hooldamiseks välja töötanud mitu varianti, kusjuures hooldus läheb maksma märkimisväärselt odavamalt kui iga üksiku süsteemi.

Nüüd ärge unustage Teie elu kergendamiseks ellu kutsutud süsteemi soetamise eel mõelda ka sellele, et ülejäänud Teid ümbritsevad süsteemid peavad rääkima uue abilisega ühes keeles. Ainult nii, kõik ühiselt, nad tõepoolest aitavad teid, mitte ei vaidle omavahel!

Küsi nõu
Räägi probleemi